Авторизація

Лічильник відвідувачів

СьогодніСьогодні851
ВчораВчора223
За тижденьЗа тиждень2514
Попередній тижденьПопередній тиждень2514
За місяцьЗа місяць658446

Одного роду, однієї сили: пам’ятаємо переможців, віримо у захисників

8 травня Україна разом із усім вільним світом відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це дата, коли ми схиляємо голови перед мужністю тих, хто зупинив глобальну катастрофу минулого століття.

Україна була одним із головних театрів бойових дій, ставши епіцентром протистояння двох тоталітарних режимів. Наш народ заплатив неймовірно високу ціну за мир: мільйони життів, зруйновані міста та спалені села. Понад шість мільйонів українців воювали в лавах антигітлерівської коаліції, проявляючи нечувану стійкість у боротьбі за право жити вільно. Внесок наших земляків у розгром нацизму є неоціненним, а імена українських героїв назавжди вписані в історію світової перемоги.

Сьогодні ми з болем усвідомлюємо, що історія повторюється. Чорно-біла хроніка 1940-х років стала нашою страшною реальністю: ті самі бомбардування, ті самі колони біженців і те саме зло, що прийшло на нашу землю з метою знищити українську націю. Проте незмінним залишився і наш генетичний код — здатність стояти до кінця.

Сьогоднішні захисники України — це прямі спадкоємці волі тих, хто боровся у 1945-му. Герої Маріуполя, Бахмута та Авдіївки доводять: український характер не зламати. Ми пам’ятаємо ціну минулої перемоги і знаємо, що обов’язково здобудемо свою — сучасну.

8 травня учні 5–6 та 7-9 класів зібралися на тематичні гуртівки «Перемога в крові, воля в серці: від 1945-го до сьогодні». Під час заходу школярі переглянули відеоматеріали про символ маку та реальний внесок українців у лавах армій союзників; провели історичні паралелі між подіями Другої світової війни та сучасною російсько-українською війною; вшанували хвилиною вдячності пам’ять усіх, хто віддав життя за свободу України тоді й зараз.

Ці зустрічі стали для підлітків не просто уроком історії, а можливістю усвідомити: пам’ять — це наша зброя. Поки ми пам’ятаємо своє коріння, ми залишаємося непереможними.

Слава Україні! Героям Слава!

Іванна Дашкель, ЗДВР

 

Спадкоємці миру: як першокласники вшанували героїв

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення.

Символом цього дня є червоний мак — знак пам’яті про загиблих людей. Діти й дорослі вшановують пам’ять хвилиною мовчання, покладають квіти до пам’ятників та говорять слова вдячності ветеранам.

День пам’яті та примирення нагадує нам, що потрібно жити дружно, поважати одне одного та берегти мир у своїй країні.

Учні 1-Б класу на виховній годині власноруч діти створили квіти маку - символ та вшанували памʼять загиблим героям хвилиною мовчання.

Інна Полюхович, класний керівник 1-Б класу

 

Розроблено Римар Віктор Олексійович.