Авторизація
Лічильник відвідувачів
![]() | Сьогодні | 104 |
![]() | Вчора | 66 |
![]() | За тиждень | 104 |
![]() | Попередній тиждень | 2567 |
![]() | За місяць | 465644 |
Проєкт «Наш кольоровий тиждень»
- Деталі
- Створено: Понеділок, 20 березня 2023, 13:26
Понад рік триває війна. Ми живемо в час цієї війни, тобто наше життя триває. У когось – це час зрілості, у когось – час молодості, у найменших – час дитинства. Кожному з нас потрібно звідкись черпати енергію, щоб працювати задля пришвидшення нашої перемоги.
Щоб отримати заряд бадьорості, позитиву та наснаги, вчителі, учні та вихованці РЛ № 14 напередодні канікул влаштували «Кольоровий тиждень».
Ворогу нас не зламати! Ми – громадяни сильної, незламної України! Ми шукатимемо радість і в найменших дрібницях! Ми не дозволимо себе причавити жахливою дійсністю. Разом із різнобарв’ям ми вбираємо в себе міць, упевненість, стійкість нашої землі.
Жовтий день
20 березня настало! Це - Міжнародний щастя день! Ясніше сонце засіяло, і дзвоник в серці дзень – дзелень!
Жовтий колір — носій величезної сили Сонця, символ захисту й надії. На Близькому Сході його вважають кольором успіху і процвітання, у Японії — символом мужності й аристократизму, у Єгипті й Азії — трауру та смерті, в Індії — прибутку й успішної торгівлі. У Західній Європі жовтий означає радість і щастя.
Синій день
У нас є наше українське синє небо,
Нам найпрекрасніша ця волошкова синь.
Ти переможеш, Україно! Так і треба!
Ти - найміцніша серед всіх твердинь!
Синій колір стимулює роботу мозку, приносить заспокоєння і надихає. Символізує повагу і довіру, а темно-синій особливо асоціюється з інтелігентністю і стабільністю.
Білий день
Білий колір – колір світла Бога,
Колір чистоти і миру,
Захист від хвороб, страждань, тривоги.
В сяйві світла білий – колір віри.
Білий — це найсвітліший з кольорів, символ чистоти і невинності. Він приносить спокій і гарне самопочуття, пом'якшує емоції, служить хорошими ліками від стресу, дає відчуття свободи.
Зелений день
Зелений колір — людям дорогий,
Бо це життя зароджується знову,
Ми бачимо картину пречудову,
Зеленого відтінків — не злічить…
Зелений колір — означає жить.
Зелений – колір живої та квітучої природи Він заспокійливий і тонізуючий, символізує твердість і стійкість, продовження життя. Це колір природної гармонії. Він дає нам відчуття спокою і безтурботності. Зелений – колір надії.
Червоний день
Червоний колір - не журба,
Червоний колір - це кохання.
Червоний колір - це не тьма,
Червоний колір - це світання.
Червоний – найбільш емоційно насичений колір. Він асоціюється з сонцем, вогнем, кров'ю. Це – пристрасть, лідерство, ритм, динаміка, мужність, гнів, любов. Червоний надає впевненості, заряджає енергією, позбавляє від туги і негативних емоцій, викликає відчуття тепла і має зігріваючу дію. Червоний– колір життєвої сили.
Дошкільнята зустріли весну
- Деталі
- Створено: Четвер, 16 березня 2023, 10:59
16 березня в дошкільнят відбувся довгоочікуваний захід – «Зустріч Весни» в «живому» залі.
На сцені ніби ожила весняна галявинка - з підсніжниками, бедрикам, метеликами та джмеликами. Дзвінкі пісенні голосочки, запальні таночки, теплі слова маленьких артистів викликали шквал бурхливих емоцій. Надати сил і впевненості Весні допомагали сестри - Зима, Літо й Осінь, кожна з яких подарувала щось цінне і важливе від себе.
Не тільки грайливі, а й патріотичні, щирі маленькі серця демонстрували свою відданість і любов до України, вдячність воїнам, які захищають нас і цим забезпечують можливість мати такі щасливі хвилини, спонукають не втрачати віру в Перемогу.
Вихователі дошкілля
День українського добровольця
- Деталі
- Створено: Вівторок, 14 березня 2023, 11:29
Хоч це свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячено, споконвіку супроводжує дружній український народ. Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу – бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.
Низка сучасних подій, які підштовхнули офіційні державні структури до створення цього Дня, ще далека від завершення. Вони мали свій початок з глибокої підготовки «братнім» північним сусідом чергової агресії і окупації українських земель. «Робота», яку він провів у цьому напрямку, була майже успішною. З кінця 2013 року і особливо з 20-х чисел лютого 2014 року це вже було неможливо приховати. Почалася окупація Кримського півострова.
Офіційна державна машина демократичної України, яка ще не оговталася від системної кризи кремлівських резидентів, як втім і широке міжнародне співтовариство, відчула справжній шок, адже держава-агресор знаходилася в числі «гарантів» суверенітету і територіальної цілісності України.
Часу на повноцінну офіційну координацію для повномасштабної протидії цій агресії просто не було, ще й агресор став шантажувати світове співтовариство нанесенням ядерних ударів по території Європи та України. У цей один з найскладніших для країни і світу моментів історії, першими на допомогу Україні прийшли саме прості українські добровольці.
У пояснювальній записці до Постанови Верховної Ради України № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» повідомляється, що саме в цей день - 14 березня 2014 року на полігоні в Нових Петрівцях вже більше 500 бійців самооборони Майдану (Народного Віче) почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України.
Військовими патріотами України по всій країні в найкоротші терміни відкривалися буквально імпровізовані, життєво необхідні для збереження держави підготовчі навчальні центри, створювалися величезні черги в військкомати, приводилася в бойову готовність техніка, налагоджувалися шляхи постачання і т.і. Саме добровольці першими виступили проти агресора, зіткнувшись з російськими силами ССО, ГРУ і ФСБ лицем до лиця.
Агресор став стрімко втрачати ініціативу, а захоплені населені пункти сходу України стали звільнятися від загарбника. Це дало необхідний час нашим доблесним українським військовим частинам і державі організувати ефективну систему і лінію оборони від регулярної російської армії на лінії Перекопського перешийка і більш ніж 400 кілометрів східних кордонів, через які і почалося криваве військове вторгнення. Агресор був зупинений, захопивши тільки частину Донецької та Луганської областей.
«З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості», - Верховна Рада України постановила: «Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня».
З Днем українського добровольця!
Для оримання додаткової інформації про цей день, пропоную переглінути відео: https://www.youtube.com/watch?v=t1ppRbtBQ5c
Учитель історії Кравець Л.В.
Зустріч із мисткинею
- Деталі
- Створено: Вівторок, 14 березня 2023, 10:36
14 березня в рамках благодійного літературного туру відбулась творча зустріч з рівненською письменницею Кондратюк Валентиною Василівною, автором книги для дітей – ,,Котофейкін-котофей''.У ході спілкування учні 4-А і 4-Б класів дізналися про персонажів цієї книги та ознайомились із мистецтвом ілюстрації. Школярі мали змогу поставити питання творцю книги та приймали участь у розігруванні призів від письменниці.
Класні керівники Сидорчук Л.В., Касянчук А.Я.
Проєкт «Наш Шевченко», 2023
- Деталі
- Створено: Четвер, 09 березня 2023, 16:54
Тарас … Просторо в цьому імені. У ньому вся історія, все буття і родзинка нації. Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Пророка немає з ким порівняти у письменстві інших народів. Не тому, що поет кращий за інших. Йдеться про особливий генотип української культури.
9 березня відзначаємо 209-ту річницю від дня народження мислителя. Учні 8 –Б класу вшанували пам’ять поета, декламували вірші й надихалися силою слова «Кобзаря». Варто відзначити, рядки його поезій актуальні й досі, адже українці знову змушені боротися за правду, волю та незалежність.
Будьмо гідними батьків нації та викликів історії, які стоять перед Україною. Адже ми – нація воїнів, нація творців та Героїв!
«І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі». (Тарас Григорович Шевченко)
Класний керівник 8-Б класу: Курницька К. І.
За своє життя й свободу українці борються сі словами Тараса Шевченка на вустах. У творах Великого Кобзаря шукають натхнення і знаходять відповіді на свої болючі одвічні запитання. І знаходять: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає!».
До річниці з Дня народження українського генія активісти учнівського самоврядування РЛ № 14 «Нові лідери» реалізували проєкт «Шевченкова Україна – моя Україна»: дослідили пророчі думки поета, які нині є нашим дороговказом.
Педагог-організатор Тетяна Стельмах
Сьогодні, 9 березня, виповнилося 209 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, видатного генія.
Щороку по всій країні 9 березня, у день народження поета, і 10 березня, у день його смерті, проходять Шевченківські дні.
Шевченко для українців став втіленням боротьби і свободи. Після революції Гідності портрет Шевченка активно почали інтерпретувати і створювати все нові образи.
Цей день для українців уже став загальнонаціональним святом. У соцмережах активно вітають Кобзаря з Днем народження і проводять масові флешмоби.
5-Б клас також вітає нашого видатного генія невеликим перфомансом.
Надія Булавська, класний керівник 5-Б класу
Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу - Тараса Шевченка.
Учні 2-Б класу сьогодні вшановують пам’ять відомого поета, художника, прозаїка, етнографа.
Класний керівник Полюхович І.М.
Хіба героями народжуються? Ними стають, коли є підґрунтя: батьківська любов, належне виховання в садочку та школі. І люди , ВЕЛИКІ люди, такі, як Тарас Григорович Шевченко!
Знаємо,
пам'ятаємо,
пишаємось,
шануємо,
вивчаємо...
Оксана Рибачук, вихователь дошкілля
Тарас Шевченко. Його ім’я стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.
Про величну постать Кобзаря українці дізнаються з дитинства, з дитячого садка, щоб пронести Шевченкове слово на вустах крізь усе життя.
Катерина Тимошицька, вихователь дошкілля