Пророче Науме, настанови на ум

14 грудня , за народним календарем,– день святого Наума, покровителя розуму й доброчинства. У давні часи навчальний процес розпочинався саме в цей день, ми ж святкуємо – напередодні.

У народі вважалося: якщо на день Наума розпочати навчання, то дитина краще засвоюватиме науку, а відтак набереться ума-розуму. З цього приводу казали: «Пророк Наум наведе на ум».

Наум був монахом-просвітителем. Мандруючи по селах, він безкоштовно вчив дітей. Тяжко давалася у ті часи наука учням. Вчителями на той час були малоосвічені дяки. Але, незважаючи ні на що, батьки віддавали дітей у школу, бо освіченість була в повазі.

Автор ідеї незвично відзначити день Наума в НВК № 14 – педагог-організатор Стельмах Тетяна Олександрівна. А все відбувалося так. Діти, які в п’ятницю отримали оцінки високого рівня, були винагороджені солодощами. Така акція мотивувала учнів бути старанними в навчанні не лише напередодні Наума, а й упродовж навчального року.

Курницька К.І., учитель української мови та літератури