Авторизація

Лічильник відвідувачів

СьогодніСьогодні73
ВчораВчора225
За тижденьЗа тиждень73
Попередній тижденьПопередній тиждень878
За місяцьЗа місяць460536

Інтерактивний тиждень права «Я маю право, ти маєш право»

Щороку в нашому закладі проходить Тиждень права, приурочений до Дня проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. а 10 грудня ми відзначаємо День прав людини.

Пригадаймо ж історію цього дня.

Загальна декларація прав людини – це рішення Генеральної Асамблеї ООН, яке є найавторитетнішим джерелом міжнародних норм щодо прав людини. Загальна декларація разом з Міжнародними пактами про права людини іноді позначається як Міжнародний Білль про права людини.

Загальна декларація прав людини прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року в паризькому палаці Шайо. Її перекладено принаймні 375 мовами й діалектами мов. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів. «Міжнародний Білль про права людини» прийнято Генеральною Асамблеєю у 1966 році по затвердженні двох Міжнародних пактів: «Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права» та «Міжнародного пакту про громадянські і політичні права».

Україна ратифікувала ці пакти у 1973 році. Те ж саме зробили понад сто інших країн світу, які зобов’язалися привести своє національне законодавство у відповідність до прописаних у пактах вимог. Міжнародно-правові акти отримали верховенство над внутрішнім законодавством. І це надало можливість громадянину, чиї політичні чи громадянські права порушені, звернутися за захистом безпосередньо до Комітету з прав людини при ООН, якщо він вичерпав можливості захисту, надані національним законодавством. Якщо ж певне право людини не отримало конституційного закріплення з боку держави, воно визнається таким на основі міжнародних актів.

Пропоную цьогоріч теж відзначити цей, без сумніву, важливий і пам’ятний день.

Тому запрошую вас в інтерактивну подорож Тижнем права за посиланням:

https://padlet.com/kravets15lv/s3qkdkv26nokpui6

Вчитель правознавства, історії Кравець Людмила Віталіївна

 

Розроблено Римар Віктор Олексійович.