Авторизація

Лічильник відвідувачів

СьогодніСьогодні69
ВчораВчора225
За тижденьЗа тиждень69
Попередній тижденьПопередній тиждень874
За місяцьЗа місяць460532

Історичний дайджест. УПА: факти, які треба знати

Сьогодні вільне майбутнє для України і всього світу творять люди, які раніше навіть уявити не могли, що вони здатні вивозити людей з окупації, давати прихисток і їжу тим, хто втратив дім, шукати зброю та знаходити кошти для її купівлі, адвокатувати допомогу Україні у Брюсселі та Вашингтоні.

У 1942 році вільне майбутнє для України виборювали воїни УПА. Українська повстанська армія – військово-політична формація Українського національно-визвольного руху, яка прагнула відновити українську державність. Боротьба повстанців за незалежність України проти нацистів і «совєтів» є яскравим прикладом самовідданості та жертовності. 

Цьогоріч ми відзначаємо 80- річчя з Дня утворення Української Повстанської Армії. Членами УПА були прості люди, які прагнули жити у вільній, незалежній державі. Вони кохали, мали свої інтереси і уподобання. А коли зявилася нагода спробувати відродити Україну, вони, не задумуючись, стали на захист держави.

УПА була продовженням визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, підпільно-бойової Української військової організації та Організації українських націоналістів. Боротьбу повстанців у формі беззбройного опору підхопив дисидентський  рух 1960-х років і національно-демократичне відродження кінця 1980-х – початку 1990-х. 

У 1940-х роках УПА боролася і проти нацистів, і проти комуністів. Комуністичний  режим затаврував повстанців як посібників нацистів і багато років так намагався показувати «бандерівців». Вони й досі є головними антигероями російської пропаганди.

Сучасні Збройні сили України незламні, як воїни УПА. Вони наслідують військові традиції повстанців. Зокрема, гасло «Слава Україні!» у 2018 році стало офіційним військовим вітанням.

Про це треба пам’ятати, це треба знати.

Повернення до повстанських традицій не випадкове. Нині ми продовжуємо ту саму боротьбу, яку вела УПА, – боротьбу за свободу проти того ж ворога – російського імперіалізму.  І перемога обов'язково настане! І мета українців здійсниться.

Щоб дізнатися цікаві факти про УПА, перейдіть за посиланням

Учитель історії Кравець Людмила Віталіївна

Розроблено Римар Віктор Олексійович.