Авторизація

Лічильник відвідувачів

СьогодніСьогодні60
ВчораВчора225
За тижденьЗа тиждень60
Попередній тижденьПопередній тиждень865
За місяцьЗа місяць460523

Дистанційний урок історії «Тихо свічка мерехтить...»

Щорічно в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 26 листопада. Тож у переддень пропоную здійснити мандрівку у ті страшні часи. Це раз згадати, як усе починалося. Адже пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами.

Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року. Щоб поринути в ті дні, перегляньте відеоролик за покликаннямhttps://youtu.be/gtnPeVSP83k 

У той час, як від голоду умирали мільйони українців, влада продовжувала вивозити зерно за кордон. В Україні у той час на повну потужність працювали спиртзаводи, які переробляли зерно на горілку, що йшла на експорт. А люди змушені були харчуватися відходами. Яким був раціон селянина у 30-х роках ХХ ст перегляньте у презентації.

На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу, 26 листопада, із 16 години приєднуйтесь всією родиною до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку!»: із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу й пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Учитель історії Кравець Людмила Віталіївна 

 

Розроблено Римар Віктор Олексійович.