Авторизація

Лічильник відвідувачів

СьогодніСьогодні84
ВчораВчора159
За тижденьЗа тиждень887
Попередній тижденьПопередній тиждень1381
За місяцьЗа місяць454927

День української писемності та мови в РЛ 14. Проєкт "Мова - генетичний код нації"

У період війни прагнення українців вистояти й перемогти як нації спонукає ще раз переосмислити значення рідної мови.

Учні та вихованці РЛ№14 активно долучилися до відзначення Дня української писемності та мови. Обрали цікаві форми звеличення рідного слова, підкреслили свою самоідентичність, визначили напрями удосконалення себе як українців.

 

Сьогодні, 9 листопада, відзначаємо День української писемності та мови.   Усі мали змогу долучитися до Радіодиктанту національної єдності-2022, метою якого було саме об’єднання людей навколо України в усьому світі, а не перевірка грамотності учасників заходу. Учні РЛ №14 теж приєдналися до флешмобу. Але, на думку учнів 6-Б класу, не менш важливою для кожного українця є грамотність: уміння правильно писати, висловлювати думки, наголошувати слова. Тому й виготовили листівки «Наголошуй правильно!», на яких зобразили слова, у наголошуванні яких найчастіше помиляються діти й дорослі. Сподіваємося, вони допоможуть кожному стати грамотнішим і більш упевненим у собі! Цінуйте, любіть, плекайте рідну мову! Вивчайте її щодня й навчайте інших правильно наголошувати слова. Так буде по-українськи! Усе буде Україна!

Шульжук С.А., учитель української мови та літератури

Спочатку було Слово...

Країни світу різняться між собою одягом, звичаями, традиціями, культурою. Український народ – не виняток, адже: «Без верби й калини нема України». Дійсно, у символах віддзеркалені прагнення людей, код нації. Вони вчать нас любові до рідної землі та показують, що культурна спадщина нашого народу духовно багата та самобутня.

9 листопада, саме в День української писемності та мови, учні 8-Б класу мали змогу проявити себе у фотосправі й нагадати, що національна символіка України – це надійна святиня нашої держави. Тож, бережімо її!

Курницька Катерина, класний крівник 8-Б класу

 

Нема нічого милішого та гарнішого за українські слова із суфіксами пестливості, здрібнілості. І це, дійсно, оцінили учні 5-Б класу при вивченні теми "Суфікси, які надають словам емоційного забарвлення та виразності". У рамках дня української писемності та мови учні вміло добирали слова -символи України із різними суфіксами.Орфографію та лексику повторили, а найголовніше зрозуміли, що нема нічого кращого за Батьківщину, її патріотів та поціновувачів рідної мови.      

Наталія Попчук, учитель української мови та літератури.

 

      Війна - не привід, щоб не вчитися, не розвиватися, не вивчати рідну мову, а навпаки! За останні дев’ять місяців українці усвідомили, що мова - шлях до збереження нації. Здобувачі освіти 7-В класу теж так вважають. Тому сьогодні, 9 листопада, в умовах воєнного стану до Дня української писемності та мови було проведено дистанційний захід під назвою "Солов"їне шоу". У першому раунді учасники визначали правильне вживання слів, словосполучень, речень. У другому - за одну хвилину намагалися дати якомога більше правильних відповідей. Завдання третього раунду вимагали тлумачення поданих фразеологізмів. У четвертому раунді семикласники називали українською мовою те, що бачили на картинці. А в п’ятому - довелося проявити кмітливість і відновити прислів’я із запропонованих слів. По завершенню заходу зробили висновок:

"Не бійтесь заглядати у словник:

Це пишний яр, а не сумне провалля;

Збирайте, як розумний садівник,

Достиглий овоч у Грінченка й Даля,

Не майте гніву до моїх порад

І не лінуйтесь доглядать свій сад".

М.Рильський                                          

 Карчевська Світлана, учитель української мови та літератури, класний   керівник 7-В класу

 

 "Я розмовляю українською! Це круто!" - під таким девізом була проведена гра-вікторина з учнями 6-А класу. Школярі із задоволенням змагалися у конкурсах, показуючи високу ерудованість та доводячи, наскільки красива та виразна, влучна та розмаїта українська мова.

Класний керівник 6-А класу Єлхова В.Я.

 

      Те, що українська мова найкрасивіша, найспівучіша і найбагатша серед безлічі різних мов, ми знаємо і відчуваємо завжди. Учні 11 класу мають змогу поглиблено вивчати рідну мову, удосконалювати свої навички правопису, більше знайомитись із творчістю українських письменників і поетів.

       Тому, коли постало питання оформлення класної кімнати, діти запропонували виготовити стенди із поезіями В.Сосюри та В. Симоненка, які їм найбільше припали до душі. Учень Цупрук Мирослав, який навчається в комп’ютерній академії «Шаг», розробив макети майбутніх стендів. А серед учнів напередодні Дня української писемності і мови пройшов конкурс на найвиразніше прочитання сих поезій. Переможцями стали Скібінський М., Вижицька К. та Антосюк В.

Кириченко Наталія Ярославівна, класний керівник 11 класу

 

      У 4-Б класі до дня Української мови та писемності була проведена гра-вікторина на тему «Багатство Української мови'». Учні із задоволенням висловлювали свої думки, доводячи, наскільки красива, виразна, милозвучна та різнобарвна українська мова. У підсумку створили плакат «Літак-,,Мрія''».

                   Класний керівник 4-Б класу Касянчук А.Я.

 

 Учні 1-Б класу досліджували, наскільки різноманітна наша мова. Подивіться, яких цікавих і глибоких висновків дійшли наші першокласники!

Юсенко Леся Володимирівна, класний керівник 1-Б класу 

   

 

      «Найбільше і найдорожче добро у кожного народу – це його мова…» Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона втішить серце, загоїть душевні рани, недарма її називають – солов'їною. Під час війни, як ніколи, стало зрозуміло: що мова — також наша зброя.

   Сьогодні 9 листопада на виховній годині учні 4 – А класу величали життєдайне джерело нашого народу – нашу рідну мову. Учні розповідали вірші, крилаті вислови, складали прислів'я, співали пісні про рідну мову. А також на кінець заходу створили лепбук. Цим діти хотіли продемонструвати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам'ятати про вишуканість, гармонійність та милозвучність. Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Класний керівник Людмила Валеріївна Сидорчук

 

 Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
                                                   П. Куліш

В 5-Б класі відбувся виховний захід, присвячений Дню української писемності та мови під назвою «Той, хто українською говорить, «звучить» інакше». Відома філософська теза «мова говорить нами» нагадує лише про те, що у нас є тільки два варіанти – або бути в цій мовній системі, або поза нею. В програмі заходу діти створювали колаж «Невичерпна духовна скарбниця», записували крилаті вислови про рідну мову відомих українських письменників, громадських та культурних діячів, видатних історичних постатей. Усі погодилися, що розмовляти українською – означає бути неповторним.

Класний керівник 5-Б класу Булавська Надія Володимирівна

 

 «Мова - кожного народу найбільше і найдорожче добро, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування», - сказав Панас Мирний. Година спілкування учнів 2-Б класу було цікавою і корисною. Діти дивилися тематичне відео, гралися у вікторину «Мовне асорті». Усі працювали активно: розфарбовували тематичні розмальовки, розповідали вірші про рідну мову, складали прислів‘я.

Класний керівник Полюхович І.М.

9 листопада 3-А клас відзначив День української мови та писемності. Третьокласники люблять, шанують та плекають рідну мову, а свої знання продемонстрували під час Інтелектуальної гри. Завдання гри були цікавими та різноманітними, потрібно було не тільки проявити свої знання, але й використати логічне та критичне мислення. Учні складали асоціативний кущ, створювали сенкан, розшифровували прислів'я.

Франсуа Вольтер казав: "Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя". Учні пообіцяли відповідально ставитися до вивчення української мови, щоб вивчити її на «відмінно».

Класний керівник 3-А класу Маліновська Н.П.

 

Актив УО «Нові лідери» долучився до святкових заходів. Учні та вихованці шукали докази того, що мова, справді, є наріжним каменем нації та держави, тому дібрали слова визначних людей і створили відеоролик. Запрошуємо зануритися в глибину мудрих думок і вас!

PR-центр УО «Нові лідери»

   

 

Розроблено Римар Віктор Олексійович.