Лічильник відвідувачів

Попередній тижденьПопередній тиждень1384
За місяцьЗа місяць454930

«OPEN WEEK PHOTO»: подорож до Свентокшистських гір

Із 2 по 8 жовтня дев’ятеро одинадцятикласників РЛ № 14 відвідати Польщу в рамках польсько-українського молодіжного проєкту «OPEN WEEK PHOTO».

Поїздка була здійснена за рахунок гранту Міністерства освіти й науки Польщі завдяки роботі Польсько-української Ради обміну молоддю та керівника проєкту Агнешки Новіцької.

Працювали учні нашого ліцею в команді однолітків РЛ «Лідер», Загальноосвітнього ліцею та Комплексу електрично-електронних шкіл міста Радомсько. Слід зазначити, що інтеграція молоді відбулась успішно з першого дня, з першої зустрічі у Варшаві.

Мета спільної роботи залишається незмінною – налагодження культурного діалогу, взаєморозуміння, розвиток ідеї добросусідства, міжнародна інтеграція польської та української молоді.

Цього разу рівняни в Польщі відвідали Свентокшистські гори – місце надзвичайної краси, чарівності й….магії! Саме тут, на переконання місцевих жителів, мешкають справжні чарівниці та відьми (про це розповідають легенди та повір’я). Саме тому поїздка справила магічне враження на подорожуючих, хоча, скоріш за все, справа у людях, мальовничих краєвидах і… мирному небі.

Перед учасниками проєкту стояло завдання дібрати матеріал для створення фотовиставки. А побачити й показати на світлинах у Свентокшистських горах є багато чого!

Група оселилася у містечку Свята Катерина і розпочала свою роботу з візиту до місцевого музею мінералів та скам’янілостей. Озброївшись знаннями з основ мінералогії та ювелірного мистецтва, вирушили туристичною стежкою на гору Лисицю. Тут, з вершини, молоді люди споглядали прекрасну панораму, жартували, що й самі відчувають чаклунські сили. Увечері для учасників були проведені веселі інтеграційні заняття та майстер-класи із фотомистецтва.

Наступного дня шлях тримали до столиці Свентокшистського воєводства – міста Кельце. Відвідали пишний палац краківських єпископів, спустилися до природної печери – зробили все, щоб доторкнутися до давнини!

Чмельов – наступна локація наших фотолюбителів. Тут юнацтво знайомилося з особливостями виробництва крафтової кольорової порцеляни. Тут же створили добірку знімків із колекцією скульптур мавп (чому мавп – залишилося загадкою). Ну і як же без фотосесії на фоні руїн стародавнього замку!

Четвертий – день музеїв. Українців вразили інтерактивний музей толерантності, самобутній музей народного мистецтва. А от у музеї геології старшокласники відчули себе дітьми: наввипередки виконували завдання незвичного квесту.

Наостанок – найкрутіше! У п’ятницю наші туристи здійснили підйом на Лису гору в Святій Катерині. Ця гора є центром Свєнтокшистського національного парку. Свіже повітря, лагідна погода, приємна втома й спокій – саме вони, на думку наших польських друзів, були покликані хоч трохи загоїти рани в душах українців. Друзі не помилилися. А вечір закінчили забавами, пікніком, танцями та піснями біля вогнища.

Результатами роботи задоволені всі учасники проєкту «OPEN WEEK PHOTO»: створено сотні знімків, дібрані матеріали для фотовиставки, налагоджені теплі дружні стосунки з ровесниками.

Група РЛ 14 дякує всім, хто доклав сил для реалізації проєкту, а ще тим, хто зробив перебування за кордоном максимально комфортним – Агнешці Новіцькій, Анеті Єджейчик, Томеку Войтасіку. Дякуємо й працівникам молодіжного хостелу за затишок і домашню атмосферу. Особливу повагу висловлюємо Міністерству освіти й науки Польщі і Польсько-українській Раді обміну молоддю за такі необхідні українцям (особливо зараз) проєкти.

А найбільша вдячність – усьому польському народу за неймовірне тепло, розуміння, співчуття й підтримку!

Запрошуємо Вас ознайомитися з проміжним результатами нашої роботи.

Підсумки тижня від нашої дружної польсько-української команди можна переглянути тут:

Невеличка презентація групи РЛ 14 «Ми у Свентокшистських горах!»

А так побачили нашу спільну роботу польські друзі:

Про проєкт «OPEN WEEK PHOTO» вийшов репортаж у новинах телеканалу м. Радомсько, його можна переглянути за посиланням:

Але це ще не все! Головним підсумком роботи над проєктом стане анонсована фотовиставка! Далі буде!

Іванна Дашкель, керівник групи