Міжнародний проєкт «Камера… Дія»: розповідь про роботу

Наша команда 11 класу повернулася з Польщі. Там учні працювали над спільним польсько-українським освітнім проєктом «Камера… Дія».

Робота над проєктом тривала з 26 вересня по 2 жовтня, зустріч дружніх шкіл відбулася у польському місті Замостя.

Молоді люди поділилися, що кожен день був насичений незабутніми враженнями. Щоб забезпечити ефективну співпрацю, познайомити учасників, куратори проєкту організували інтеграційні зняття в ігровій формі: ігри «Портфоліо», «Я, як на тарілочці». Найскладнішим виявилося завдання укласти польсько-український міні-розмовник, працюючи в парах. Щоб забезпечити командний дух, наші одинадцятикласники запропонували усім носити виготовлені ними браслети у кольорах українського та польського кольорів.

З метою набуття необхідних знань, для учнів організували навчання з основ кіносправи, обговорили створені раніше відеоролики кожної команди.

Над проєктом працювали, об’єднавшись у чотири польсько-українські групи. Щодня влаштовувались екскурсії, походи з метою добірки матеріалу. У процесі роботи знайомилися з історичними пам’ятками та культурними цінностями Замостя та Любліна (особливе враження справила екскурсія до концентраційного табору Майданек), удосконалювали навички комунікації на трьох мовах: польській, українській, англійській; досліджували спільне й відмінне в історії та культурі Польщі та України, училися взаємодії та командній роботі.

Оскільки кінцевий результат проєкту – створення відеострічки, – учні відзняли тисячі кілобайтів матеріалу, практикувалися в умінні визначати тему й ідею відео, знаходити правильний ракурс, бачити прекрасне й незвичне, вільно поводитися в кадрі.

Особлива увага приділялася дослідженню діяльності Польсько-українського товариства у Любліні, яка опікується збереженням українських пам’яток за кордоном, сприяє розвитку міжнародної співпраці, зокрема обміну молоддю для навчання.

Наша команда відзначила, що робота над проєктом, спілкування з новими товаришами їх спонукали до самоосвіти, а також сприяли розумінню, що нам є чого навчитися в закордонних колег, але є й самим чим похвалитися. Усі з нетерпінням чекають дня, коли зможуть побачити змонтований фільм і презентувати його в закладі.

Учасники проєкту висловлюють подяку всім причетним до його організації, зокрема Польсько-українській раді обміну молоддю та Міністерству освіти і науки Республіки Польща; особлива подяка куратору проєкту «Камера… Дія» Агнешці Новіцькій за сумлінну працю, креативність, професіоналізм; керівникам груп Анеті Єджейчик та Томеку Войтасіку за обмін досвідом, дружбу, розуміння і гостинність.

Презентацію про спільну роботу над проєктом, яку створили наші польські друзі, можна переглянути за посиланням нижче. Ще вашій увазі пропонується невеличкий відеоспогад, створений командою наших учнів.

PR-центр УО «Нові лідери»

Статтю про проєкт у польській  газеті можна переглянути нижче

Відеоспогад