«Продуктова крамничка» у групі «Бедрики»

Життєві компетентності - знання, вміння, досвід особистості, необхідний їй для розв’язання життєвих завдань і продуктивного здійснення життя – необхідно формувати з наймолодшого віку. 29 січня 2019 року вихованці дошкільної групи «Бедрики» разом з вихователем Рибачук Оксаною Анатоліївною запросили гостей на показове інтегроване заняття «Продуктова крамниця». Цікаві різноманітні форми роботи, сплановані вихователем, спонукали дошкільнят досліджувати світ, формувати основні соціальні та культурні навички, вправлятися у математиці, створювати маленькі шедеври своїми руками. Діти вчилися вирізняти, які їстівні продукти є корисними, а які – шкідливими, для цього провели кілька експериментів: побачили, як впливає напій «Кока-кола» на занурене у нього яйце, визначили, які шкідливі складники є у чипсах; вчилися впізнавати на смак поживні вітамінізовані напої. Ще вихованці дошкільної групи ознайомилися з назвами вітамінів та переліком продуктів, де вони містяться. Озброєні новими знаннями, діти вирушили до імпровізованої продуктової крамнички. Тут мали можливість придбати за іграшкові гроші муляжі продуктів, виконуючи математичні розрахунки, показали, як добре вміють оперувати числами. Роль вимогливого продавця виконала помічник вихователя Ющук Оксана Василівна, яка познайомила дошкільнят з правилами поведінки у громадському місці та ретельно перераховувала «гроші». Із обраних продуктів діти «готували» у вигляді аплікацій італійську піцу за карткою-замовленням, характеризували особливості італійської кухні. Із завданням усі впорались швидко та вправно. Під кінець заняття дошкільнята робити усвідомлені висновки про важливість корисної їжі. І діти, і вихователі , і гості лишилися задоволені результатом інтегрованого заняття, яке було покликане готувати малюків не лише до школи, а й до життя.

Сорока І.А., ЗДНВР