Авторизація

Лічильник відвідувачів

СьогодніСьогодні102
ВчораВчора159
За тижденьЗа тиждень905
Попередній тижденьПопередній тиждень1399
За місяцьЗа місяць454945

Дружні бесіди з поліцейськими

«Законність та порядок – перш за все!» - це одне із найголовніших правил демократичного високорозвиненого суспільства. Українці чітко висловили своє бажання жити саме в такій правовій державі й цю позицію зараз відстоюють наші мужні воїни. А в Рівненському РЛ 14 підростає достойна зміна, яка теж готується захищати верховенство права.

Учні закладу зустрілися з інспекторами відділу зв’язків із громадськістю УПП в Рівненській області – капітаном поліції Бояківською Іванною, старшим лейтенантом поліції Сенчук Яною, старшим лейтенантом поліції Безушко Анастасією та лейтенантом поліції Борейко Олесею. Кажуть, що повторення – мати навчання, тому інспектори нагадали дітям правила поведінки, обговорили проблеми домашнього насильства та булінгу, відповідали на запитання щодо прав неповнолітніх. Діти запрошували поліцейських приходити ще не раз на такі цікаві та пізнавальні бесіди.

ЗДВР Іванна Дашкель

 

Ура! Військові відповіли на лист!

У час війни важлива не лише матеріальна підтримка воїнів, а й моральна, адже наші захисники повинні бути впевнені, що вони все роблять правильно, що вони відстоюють інтереси народу. Учні та вихованці РЛ 14 постійно пишуть листи, створюють малюнки, обереги, щоб підбадьорити наших титанів. І яка ж була радість учнів 5-а класу, коли вони отримали відповідь на свій відеолист! Уся шкільна родина щиро дякує нашим тероборонівцям, що знайшли час потішити своєю увагою наших учнів! Бережіть себе! Поветрайтеся з перемогою!

PR-центр УО «Нові лідери»

   

УКРАЇНСЬКА ХУСТКА — ОКРАСА, СИМВОЛ, ОБЕРІГ

7 грудня у світі втретє відзначають День української хустки. Вона є не тільки елементом вбрання, але і важливим національним оберегом.

Це свято почали відмічати з 2019 року, щоб об'єднати жінок в усій країні та вшанувати важливі традиції. Адже хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова, і є нашою культурною спадщиною. Хустка поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки, це була

родинна реліквія. Отож, щоб не забути своїх традицій і зберегти багату та оригінальну культуру, надбану численними поколіннями спадщину, дівчата 9-Б обговорили історію української хустки, продемонстрували свої хустки.

Класний керівник Кравець Л.В.

 

7 грудня – Всесвітній день української хустки .

   Як відомо, хустина супроводжувала українців протягом усього життя. Застосування хустки в домашньому побуті було досить різноманітним. Вона, як берегиня роду, була людиною від самого народження і до останнього подиху. Cпоконвіків українська хустина була одним з найважливіших елементів народного вбрання та невід’ємною частиною української культури. Учні 4-Б класу на виховній годині переглянули тематичне відео й дізналися про національний оберіг. Це спонукало їх до створення власного відеоролика і, само собою зрозуміло, не обійшлося цього дня без фотосесії!

Класний керівник Касянчук А.Я.

 

«Хустка як елемент народного вбрання використовувалась замість намітки як обов'язковий головний убір заміжньої жінки. Вбиралися в неї також незаміжні дівчата взимку, під палючим сонцем та в деяких регіонах пов'язували її як начільну пов'язку.

 

Хустку носили на всій території України. Влітку — полотняну або куповану ситцеву (вибійчану, мережану, вишиту), взимку — домоткану або фабричну вовняну», - таку інформацію отримали учні 2-Б класу на виховній годині. А дівчатка-другокласниці вирішили похвалитися своїми хусточками.

 

Класний керівник Полюхович І.М.

" Одягнеш хустину і ти справжня жінка

Бо ти з України і ти - українка

А наша хустина - жіноча прикраса

Із роду до роду ,не втрачена часом.

Це витвір людини, це символ народу

І хустка жіноча не вийде із моди.

З чим можна зрівняти квітучу хустину?

Хіба є щось краще її на заміну."- ось такі постулати доносимо до найменших та найщиріших поціновувачів української краси. Так,любов до рідної землі, поваги до жінки, матері, унікальність культури народу плекається з раннього дитинства. Гортаємо сторінки історії та докладаємо сучасну дійсність - результат не за горами.

Вихованці дошкілля з цікавістю слухали оповідки про українську хустку, розглядали, оцінювали, милувались, створювали самостійно орнаменти, а на завершення влаштували справжнє професійне дефіле маленьких українських панянок в хустках. Зростає прекрасне покоління, що буде передавати і надалі таку гарну традицію!

Вихователь Рибачук Оксана Анатоліївна

 

Інтерактивний тиждень права «Я маю право, ти маєш право»

Щороку в нашому закладі проходить Тиждень права, приурочений до Дня проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. а 10 грудня ми відзначаємо День прав людини.

Пригадаймо ж історію цього дня.

Загальна декларація прав людини – це рішення Генеральної Асамблеї ООН, яке є найавторитетнішим джерелом міжнародних норм щодо прав людини. Загальна декларація разом з Міжнародними пактами про права людини іноді позначається як Міжнародний Білль про права людини.

Загальна декларація прав людини прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року в паризькому палаці Шайо. Її перекладено принаймні 375 мовами й діалектами мов. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів. «Міжнародний Білль про права людини» прийнято Генеральною Асамблеєю у 1966 році по затвердженні двох Міжнародних пактів: «Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права» та «Міжнародного пакту про громадянські і політичні права».

Україна ратифікувала ці пакти у 1973 році. Те ж саме зробили понад сто інших країн світу, які зобов’язалися привести своє національне законодавство у відповідність до прописаних у пактах вимог. Міжнародно-правові акти отримали верховенство над внутрішнім законодавством. І це надало можливість громадянину, чиї політичні чи громадянські права порушені, звернутися за захистом безпосередньо до Комітету з прав людини при ООН, якщо він вичерпав можливості захисту, надані національним законодавством. Якщо ж певне право людини не отримало конституційного закріплення з боку держави, воно визнається таким на основі міжнародних актів.

Пропоную цьогоріч теж відзначити цей, без сумніву, важливий і пам’ятний день.

Тому запрошую вас в інтерактивну подорож Тижнем права за посиланням:

https://padlet.com/kravets15lv/s3qkdkv26nokpui6

Вчитель правознавства, історії Кравець Людмила Віталіївна

 

ЗСУ, з Днем народження!

6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 1934-XII  «Про Збройні Сили України», тож можемо вважати, що сьогодні День народження ЗСУ!

Шкільна родина Рівненського ліцею 14 вітає зі святом наші Збройні сили! Дякуємо за вашу самопожертву. Ми віримо у вашу незламність, мужність, майстерність. Тримайтеся! Перемагайте! Усі наші надії на вас! Повертайтесь живими!

 З нагоди свята учні 5-А класу створили вітальний відеолист нашим захисникам.

   

Класний керівник 5-а класу Любов Сидорчук

 Сьогодні, 6 грудня, учні 6-Б класу відзначили День Збройних Сил України. На виховній годині «Захисники й захисниці! Пишаємося нашими героями!» діти висловили подяку воїнам-захисникам Вітчизни, що боронять нашу землю від ворожого війська РФ, відбиваючи атаки й проводячи наступальні операції для звільнення територій. А ще з сумом і болем у серці згадали полеглих у російсько-українській війні героїв Рівненщини: підготували стислу біографію захисників, переглянули щемливі світлини, на яких вони, молоді та впевнені в собі, мріяли про щасливе майбутнє на рідній землі, проте загинули, рятуючи нас від рашистської навали.

 

Окрім цього, учні склали усні есе на тему «Що я зроблю після перемоги?». Кожен шестикласник має свої плани, мрії на майбутнє. Творчі роботи кожного з них рясніли фразами: «Я вірю в нашу перемогу!», «Український народ не здолати!», «Мрію зустрітися з нашими захисниками!», «Хочу обійняти й низько вклонитися воїнам України за відвагу й патріотизм!», «Щиро дякую тим, хто мужньо стоїть на кордонах нашої держави!».

Українці, вірмо в перемогу, допомагаймо один одному й нашим захисникам, бо разом ми – сила! Переможемо! Слава Героям України!

Шульжук Світлана Анатоліївна, класний керівник 6-Б класу

 

День Збройних Сил завжди відзначався з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ — це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Цього року дуже важливо подякувати тим, хто щодня захищає нашу рідну землю від ворогів.

   Тож сьогодні учні 2 -Б класу дізналися історію створення української армії, старанно трудилися над розмальовками для військових. Учні 4-А класу підготували для воїнів привітання, які волонтери доставлять на передову.

Класні керівники Полюхович І.М., Сидорчук Л.В.

    Учні групи подовженого дня під час виховної години, присвяченої Дню Збройних Сил України, створювали малюнки, виголовляли листівки та писали листи нашим ЗАХИСНИКАМ. Їхні роботи разом із солодкими гостинчиками відправляться на передову.

Вихователь ГПД Дзиґа Н.М.

 

Найменші вихованці Рівненського ліцею – дошкільники – знають про День Збройних Сил України. Багато хто з дітей знайомі з нашими воїнами особисто - їхні татусі із зброєю в руках боронять нашу Батьківщину від ворога. Разом із вихованцями групи «Бедрики» бажаємо всім нашим відважним захисникам і захисницям скоріше повернутись із Перемогою в обійми рідних! Віримо і знаємо - все буде Україна! ЗСУ, ви наша надія, запорука щасливого майбутнього.

Вихователь Голуб Олена Олександрівна

День Збройних сил України - це свято справжньої мужності, героїзму і відваги.

Збройні сили – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного суверенітету. Тому у цей день учні 4-Б класу на класній годині вшанували всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну і її незалежність.

     Учні засвідчили патріотичні почуття до рідної землі, звеличували дружбу та взаємоповагу один до одного. А ще написали листи-привітання та подяки воїнам України, до яких власноруч пакували мішечки зі смаколиками для швидкого втамування голоду.

     Класний керівник Касянчук А. Я.

 

      Бути воїном - це найвища форма пожертви. Воїн залишає сім'ю, дітей, друзів та йде боронити свою землю, свою державу, свою сім'ю і всіх українців.

Учні 3-б класу дякують за мужні та люблячі серця, які нас захищають.

До Дня Збройних сил України умілі руки дітей виготовили листівки воїнам з побажаннями. І подарували частинку своїх сердець.

Божого благословіння вам, наші захисники. Віримо у вас, молимося щодня за вас, чекаємо на вас. Слава ЗСУ!

Вінічук Світлана Миколаївна, класний керівник 3-Б класу

       Учні 1-Б класу приєднуються до привітань з професійним святом і всіх побажань українським воїнам. Ви – наші титани! Діти висловили свої почуття до захисників у малюнках, які будуть передані на Схід.

Юсенко Олеся Володимирівна, класний керівник 1-Б класу

   

 

Розроблено Римар Віктор Олексійович.