Тренінг з медіаграмотності

На шляху до медіаграмотності

Життя – це подорож, у якій кожна станція має свій час. Сьогодення вимагає від людини навичок комунікації, креативності, критичного мислення та командної роботи. Квиток до успіху отримали учасники тренінгу «Сучасний урок літератури: пункт призначення – медіаграмотність». Адже бути медіаосвіченим – єдиний можливий спосіб захистити себе від потоку непотрібної (а часто і шкідливої) інформації та не дозволяти маніпулювати собою. Обов’язок педагогів - виростити інформаційно грамотних учнів. Тому 5 грудня 2018 року в НВК № 14 зібралися філологи. Директор закладу Демчук Юрій Михайлович та методист КУ «РММК» Коломис Галина Григорівна змотивували гостей до плідної роботи, побажали наснаги. Заступник директора Сорока Ірина Анатоліївна – медіатренер - ознайомила словесників з основами медіаграмотності: учасники семінару навчилися вирізняти маркери маніпуляцій та пропаганди, обговорили ознаки джинси,  розібралися, чому і як поширюється фейкова інформація тощо. Тренери – вчителі літератури Дмітрієва Олена Володимирівна, Попчук Наталія Володиирівна, Кондрашова Світлана Анатоліївна, Дашкель Іванна Леонідівна - запропонували практичні вправи для формування інформаційної компетентності на уроках. Педагоги вправлялися у фактчекінгу, шукали маніпулятивні техніки в художніх творах, складали кроссенс, добираючи фото, тренувалися писати джинсу, щоб уміти її вирізняти. Педагоги НВК № 14 сподіваються, що змотивували колег формувати медіаграмотність учнів на уроках літератури.

Щира, гостинна атмосфера закладу сприяла активній творчій праці. Гостей вразила креативність вчителів НВК № 14, новизна та науковість у подачі матеріалу тренерами, динамічність та сучасність проведеного заходу.

Стельмах Т.О., педагог-організатор

 

   

 

 

  

   

 

Думки про вічне на Басовому Куті

Традиції та інновації у викладанні основ християнської етики

Духовність, віра, моральні цінності – питання не просто найдавніші, а вічні. Їхня основа, перш за все, – традиція. А чи можливе поєднання традиції та нововведень? Відповідь на це питання шукали рівненські вчителі християнської етики разом з методистом КУ «РММК» Будько Наталією Святославівною в НВК № 14.

9 листопада басівкутські педагоги запросили колег на практикум «Тренінг на уроках християнської етики». Директор Демчук Юрій Михайлович привітав гостей у неформальній обстановці, розповів про життя закладу. Вчитель християнської етики НВК № 14 Мельничук Антоніна Михайлівна зустріла однодумців у своїй творчій лабораторії – Кабінеті батьківської педагогіки. Вона поділилась досвідом роботи, напрацюваннями, секретами високих досягнень своїх учнів. Говорили про головне, вище, святе.

Для згуртованих і змотивованих освітян Сорока Ірина Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК № 14 провела тренінг, на якому відпрацьовувались способи використання на уроках християнської етики інноваційних, зрозумілих і цікавих дітям тренінгових методик. Вчителі активно включилися в роботу, виявили обізнаність у сучасних підходах до уроків з предметів морально-духовного спрямування.

Збагачені досвідом, заряджені приємним спілкуванням гості поверталися до своїх шкіл, щоб продовжувати сіяти в душах своїх учнів добро, любов, співчуття, світло надії...

Дашкель І.Л., ЗДВР

 

    

 

Історико – літературна подорож «Ми - діти козацького роду»

Улюблена Богом перлина
Для всіх українців одна —
Козацька моя Україна,
Хлібів золотих сторона.
Негодами лютими бита,
Віками ти йшла до мети,
Тобі в небі зорею світити,
І волю, і долю знайти.

14 жовтня – святковий день для кожного українця. Дехто відзначає День Покрови Пресвятої Богородиці, інші – День українського козацтва, День УПА і День Захисника України. А для декого ці свята сплелись воєдино.

З нагоди цих свят у НВК №14 учнями 6-б класу та вчителем історії Кравець Л.В. було проведено історико – літературну подорож «Ми - діти козацького роду».

Ведучі свята, Камінська Н., Шолудько Є., Панчук Є., познайомили присутніх з легендами, історією виникнення козацтва, із звичаями та традиціями, що стосуються свята Покрови, діяльністю Січових Стрільців, воїнів УПА, мужністю кіборгів.

        На свято завітали літературні персонажі Кайдашиха і Проня Прокопівна, які в гумористичній формі розповіли дітям про звичаї козаків. Прибули на свято і запорожці, які залишили настанови нащадкам. 

       А ще згадали всіх, хто боровся і продовжує боротись за незалежну Україну. Щира віра нашого народу в Божу допомогу, сповнені сліз молитви до Божої Матері – покровительки всього воїнства українського, були почуті і втілені в життя. І ми маємо незалежну Україну. Однак не так спокійно у нашій державі, як хотілося б. Тому на закінчення свята Кірянова С. І ., Камінська Н. виконали колискову.

Інформаційний центр УС

 

 

 

Привітання з Днем учителя, 2018

      Учні привітали своїх учителів з професійним святом. Щирі емоції, позитив, посмішки, тепла атмосфера панували в школі впродовж усього дня. Школярі спробували себе в ролі педагогів, підготували  концерт, інтерактив для учителів.  Свято відкрило нові юні таланти,  наповнило учасників і глядачів радістю та залишило приємні спогади. 

 

Екскурсія вихованців ГПД до шкільної бібліотеки

Учні 1-А та 1-Б класів, які відвідують групу подовженого дня, залюбки пішли на екскурсію до шкільної книгозбірні.

   Діти були вражені кількістю літератури, адже бібліотека – це дім, де живуть книги.

Відвідувачам дозволити гортати, роздивлятися усі видання, що були в читальному залі. Привітна бібліотекар Ходневич С.І. запропонувала дітям похвалитися своїм умінням читати й фантазувати.    Виявляється, що всі першокласники вміють читати: хтось реченнями, інші - словами, деякі складами чи літерами, але усі чудово складають історії за переглянутими малюнками.  А спробуйте ви розгорнути ілюстровану книгу і запитати: «Що я тут бачу?». Правда ж не легко?

         А ще напередодні дітям спільно з батьками було запропоновано долучитися до акції «Подаруй книгу бібліотеці», приурочену до Всеукраїнського дня бібліотек. Учні з великим задоволенням і гордістю несли кожен свою книгу, аби поповнити читацький арсенал.

         Наступного дня після екскурсії вихованці ГПД запитували, чи можна піти до бібліотеки.    Отже, у школі підростають справжні поціновувачі КНИГИ.

Вихователь ГПД Чайковська О.М.

  

  

Розроблено Римар Віктор Олексійович.