матеріали до відзначення Дня безпечного інтернету в Україні

Інтернет: існують небезпеки?!

Готуючись до відзначення Дня безпечного інтернету в Україні, дев’ятикласники НВК № 14 провели дослідження серед підлітків 13-15 років, щоб з’ясувати, як тісно їхнє життя пов’язане з інтернетом і чи контролюють дорослі цей процес.

Більше 50% підлітків, залишаючись з різних причин поза контролем батьків, проводять необмежений час в інтернеті - такі результати опитування.

Уся корисна багатофункціональність світової павутини насправді приховує безліч небезпек. Те, що молодь і навіть діти поринають у віртуальний світ, залишаючи поза увагою реальний, набагато цікавіший, - ще не найстрашніше.

В Україні сьогодні понад 10 000000 користувачів, третина з них – неповнолітні.

Як запобігти тому, що, перебуваючи в режимі онлайн , люди готові поділитися приватною інформацією про себе та свою сім’ю в обмін на товари та послуги? Чи багато потрібно зусиль, щоб відірватись від смартфона заради живого спілкування з друзями та допомоги близьким? Як убезпечити себе від неприємних наслідків від знайомств у соцмережах? - над цими та іншими болючими питаннями молодь спонукали задуматися Грищенко Олександра, Винічук Анна, Вінічук Дарія, Бондарчук Богдан та вчитель факультативу «Основи медіаграмотності» Стельмах Тетяна Олександрівна, організовуючи тематичну лінійку «День безпечного інтернету в Україні», який щорічно відзначають 5 лютого.

У необхідності обачно поводитись в інформаційній мережі дев’ятикласники переконували фактами, цифрами, проблемними питаннями, навіть мультиками. Учні, запрошені на захід, давали правдиві відповіді на провокаційні питання, шукали можливі варіанти виходу з проблемних ситуацій, пов’язаних із використанням інтернету, обговорювали наслідки, розробили правила безпечної поведінки в ньому.        Старшокласники щиро вірять, що вихованці НВК № 14 не стануть комп’ютерними «зомбі» і вбережуться від реальної біди, що може постати з віртуального світу.

Вінічук Д., Винічук А.

Матеріали:

Відеодобірка:

Мультфільм «Мобільні – це класно» (для 5-6 класів)

Мультфільм «Історія двох пар» (для 7-11 класів)

Мультфільм «Ти також заблукав у цьому світі, як і я?»