Авторизація

Лічильник відвідувачів

СьогодніСьогодні156
ВчораВчора158
За тижденьЗа тиждень314
Попередній тижденьПопередній тиждень2079
За місяцьЗа місяць508256

Бібліотека

 

 

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».

«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і сп
устошеною».


                                                                                                      В. Сухомлинський

 

Участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек

 

У жовтні 2016 року бібліотека НВК № 14 долучилася до проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Ходневич Світлана Іванівна – бібліотекар – спланувала різноманітні цікаві та пізнавальні заходи для учнів усіх вікових категорій.

 

 

Особливу  увагу приділили, звичайно ж, першокласникам, адже наймолодші школярі лише розпочинають свій читацький шлях. На бібліотечному уроці «Мої перші прочитані казки», який бібліотекар провела разом з  вчителькою    1-Б класу Вінічук Світланою Миколаївною, діти ділилися своїми маленькими але такими важливими навчальними успіхами.  З метою популяризації української вишивки в повсякденному житті  для вихованців групи продовженого дня було проведено разом з вихователем Чайковською Оксаною Миколаївною   культурно-дозвіллєвий захід «Обереги мої українські, рушники й сорочки материнські». Щоб дослідити читацькі вподобання дітей, здійснено моніторингове дослідження «Твори  яких письменників читають наші діти» у 3-Б класі (класний керівник Касянчук А.Я.) та бліц-опитування «Мій улюблений підручник» у 4-А класі  (класний керівник Демчук Т.Ф.). Взяли участь у місячнику  вчитель образотворчого мистецтва Булавська Надія Володимирівна, яка залучила учнів 5-11 класів до конкурсу малюнків «Юні ілюстратори книг» та вчитель зарубіжної літератури Дмітрієва Олена Володимирівна, що організувала  брейн-ринг «Казки народів світу» у 5-А класі. Педагогічний колектив не міг оминути увагою й 160-у річницю від Дня народження Великого Каменяра, з метою популяризації його творів серед учнівської молоді Ходневич Світлана Іванівна оформила в читальному залі бібліотеки книжкову виставку «Стежками Івана Франка», вчитель української мови та літератури Попчук Наталія Володимирівна організувала серед семикласників конкурс найкращого учнівського твору за повістю Івана Франка «Захар Беркут».

  

   

   

Учні брали активну участь в усіх заходах, гарно провели час та дізнались багато цікавого. Бібліотекар і педагоги знають, що учні НВК № 14 вважають книгу  своїм найкращим другом.

 

 

 

    

З 21 до 25 березня 2016 року в  Рівненському НВК № 14 проходив Тиждень дитячої та юнацької книги.

         В учнівських змаганнях зі збереження навчальної літератури переможцями стали діти 3-А класу (класний керівник Демчук Т.Ф.).

         Учні 7 класу дискутували на тему «Мій підручник – надійний помічник у навчанні», обговорювали новинки  світу дитячої та юнацької книги,   ділилися враженнями від прочитаного.

         Упродовж  тижня у «школі мрій» відбулося багато яскравих заходів, але найбільше зацікавив дітей  конкурс «Малюнок  до улюбленого літературного твору». Перемогла  в «мистецьких змаганнях» учениця 7 класу Робейко Юлія, що створила неймовірну  ілюстрацію до роману  Даніеля Дефо «Робінзон Крузо».

         На думку шкільних експертів, у конкурсі «Кращий читач» переможцями стали учениці  3-А класу Будик Анастасія та Чепіль Марія, а найактивнішим  відвідувачем бібліотеки  визнано учня  3-А класу Кухара Віталія.

         Вихованці  6 класу (вчитель  Кондрашова С.А.) підготували розповідь  про сучасних  дитячих поетів і разом із іншими учнями «подорожували стежинками  весняної поезії», насолоджувалися звучанням ліричних літературних і музичних творів.

         Надзвичайно  плідною стала зустріч учнів 5 та 7 класів у своєрідній «читацькій майстерні». Відбулося заняття на тему «Досвідчений читач» (вчитель Дмітрієва О.В.).  Учні Чепіль Степан  і Дука  
Анастасія презентували власні читацькі 

щоденники та  поділилися досвідом із молодшими школярами  щодо їх оформлення й наповнення, розповіли про  «цікавинки» сучасних дитячих і юнацьких творів.  

         Активними учасниками заходів, які відбувалися протягом Тижня дитячої та юнацької книги,  були  вихованці дитячого садка групи № 1 «Бедрики» ( вихователь Чайковська О.М.). Діти довели, що й  вони, як і решта вихованців НВК №14, люблять і вміють слухати, запам’ятовувати, дехто - читати, залюбки змагалися у  логічній грі «З якої казки цей герой?», із задоволенням випробовували себе в сюжетно-рольовій грі «У бібліотеці. Ознайомлення з абеткою».

         Тиждень дитячої та юнацької книги минув швидко, проте залишив багато приємного, теплого, доброго у наших серцях надовго…

ПАСПОРТ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Завідувач бібліотеки: Ходневич Світлана Іванівна. 

Тип бібліотеки:шкільна.
Рік заснування:1959 р.

Місце розташування бібліотеки: ІІ поверх.
Загальна площа:52 м².
Наявність читального залу: поєднаний з абонементом.

Графік роботи бібліотеки:

Понеділок    830 -1500

Вівторок     830 -1500

Середа         830 -1600

Четвер       1200-1300

П’ятниця   830 -1300

 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І НАПРЯМКИ РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

       Бібліотека навчально-виховного комплексу №14 Рівненської міської ради рівненської області основною метою має забезпечення інформацією навчально-виховного процесу.

       Виходячи із основних завдань державної програми  «Освіта», Закону України «Про загальну середню освіту», Концепції національної  програми інформатизації України, Концепції інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, Закону України «Про національну програму інформатизації», положення про загальноосвітній навчальний заклад, Національної доктрини розвитку освіти України в 21 сторіччі. Конституція України, Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року 2013-2014 навчальному році перед бібліотекою школи постають такі завдання:

-         Створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу нації, зокрема шляхом підвищення читацької активності, рівня культурної компетенції та зацікавленості учнів у користуванні друкованою книгою як джерелом інформації;

-         Виховання в учнів поваги до державних символів України, Конституції України, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;

-         Пошук нових форм роботи з вихованням учнів в  загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності, естетично, трудової, економічної культури, здорового способі життя;

-         Використання різноманітних форм і методів краєзнавчої роботи. Виховання любові до рідного краю, пробудження інтересу до історії та сучасних  проблем  м. Рівного;

-         Інформаційне обслуговування педагогів, спрямоване на підвищення їх медичної та педагогічної майстерності;

-         Своєчасне забезпечення учнів та педагогів навчальною, художньою та методичною літературою;

-         Подальший розвиток інформаційної функції бібліотеки як інформативно-культурного центру загальноосвітнього навчального закладу.

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧНІВ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ НАВЧАЛЬНОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ

       З  метою якісного забезпечення та високого рівня організації навчально-виховного процесу, покращення результатів засвоєння знань, формування компетенції особистості, створення якнайповнішого інформаційного середовища для реалізації профільного навчання в старшій школі, бібліотека школи спрямовує свою роботу на:

- розширення інформаційного потенціалу за рахунок орієнтованого комплексу фондів;

- раціональне і якнайповніше використання документальних ресурсів бібліотеки;

- інформаційно-бібліографічну підтримку навчальної, творчо-пізнавальної, самоосвітньої, дозвіллєвої діяльності учнів;

- інформаційно-консультативний супровід професійного зростання педагогічного колективу, спрямованого на підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

 

       Про результативність роботи бібліотеки з метою забезпечення закладу навчально-методичною та довідковою літературою, а також ефективність її використання свідчать основні показники діяльності бібліотеки.

 

Роки

2010-2011 н.р.

2011-2012 н.р.

2012-2013 н.р.

Відвідування

3100

3420

3710

Книговидача художньої та навчальної літератури (крім підручників)

2152

2408

2710

Книговидача підручників

2010

2120

2400

Всього книговидача

4162

4528

5110

Прочитуваність (художня література)

10,2

12,4

15,6

       Станом на 01.01.2013 року бібліотечний фонд нараховує 22863 примірників. Він поповнюється навчально-методичною, довідковою літературою та періодичними виданнями відповідно до «Бланків замовлення підручників і навчальних посібників за рахунок коштів Державного бюджету України».

                                 ПОПОВНЕННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ

 

Роки

2010

2011

2012

2013

Є станом на 1 січня (примірників)

21319

21705

22065

22863

В тому числі:

-навчальної (крім підручників)

5391

5409

5431

5436

Надійшло всього за рік(примірників)

3816

360

798

 

В тому числі:

-навчальної(крім підручників)

18

22

35

 
         

       Забезпечення учнів та педагогічних працівників навчальною літературою:кількість навчальної літератури на 1 особу-18 шт.

       Відповідно до напрямків Програми національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки, виходячи з умов і змісту освітнього процесу , оформляються книжкові виставки тематичні полички «Правове виховання», «Рідна мова у житті людини», «День пам’яті Чорнобильської трагедії», до  Дня створення УПА «Українська повстанська армія», «Учитель прекрасного і вічного – Т.Г. Шевченко», «Український поет, літературознавець, правозахисник - Василь Стус», «Ти чарівне, моє Рівне», «Літературна Рівненщина».

      Отже, існуючі бібліотечні ресурси використовуються максимально, що свідчить про ефективну роботу бібліотеки в контексті розвитку єдиного освітнього інформаційного середовища.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФАХОВИМИ ПЕРІОДИЧНИМИ ВИДАННЯМИ ДЛЯ РІЗНИХ НАПРЯМІВ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ, У ТОМУ ЧИСЛІ ДЛЯ ДІТЕЙ

 

       У навчально-виховному процесі школи книга відіграє неоціненну роль для самоосвіти безперервного перевищення рівня комплектності, методичної роботи, фахових знань і повних галузей науки, техніки, мистецтва.

 

       У фонді шкільної бібліотеки міститься багато інформації, необхідної для задоволення інтересів учасників навчально-виховного процесу. 

 

 

       Забезпеченість учнів школи підручниками становить 96%. Програмноюхудожньою і довідковою літературою учні школи забезпечені на 87%.

 

       Педагоги школи забезпечені програми з предметів інваріантної та варіативної складових навчального плану, сучасними навчальними

 

Посібниками та методичною літературою.

 

       Забезпечення учнів школи підручниками (у %) 

 

Клас

РОКИ

2010

2011

2012

1

100

100

100

2

65

60

100

3

70

69

77

4

75

80

79

5

85

90

100

6

100

100

100

7

100

100

100

8

100

100

100

9

100

100

100

10

90

100

100

11

90

100

100

Всього

88

90

96

       За рахунок спонсорських внесків оформлено передплату періодичної преси: фахові журнали та Інформаційний збірник МОНМС України.

 

РОКИ

2010

2011

2012

2013

Всього назв

15

13

19

20

Сума (грн.)

2000

2500

4000

4000

       Кількість передплачених фахових і періодичних видань педагогічного cпрямування становить 17 шт. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розроблено Римар Віктор Олексійович.